Akıllı Lensler Ankara

  Akıllı lensler Ankara, göz içi akıllı mercek veya akıllı göz içi lens olarak da bilinen özel, yapay merceklerdir. Gözlerde, göze gelen ışıkların kırılmasını ve hedef bölgelere yönlendirilmesini sağlayan göz mercekleri yer alır. Bu mercekler, görme işleminin gerçekleşmesini sağlayan en önemli dokulardan biridir. Göz merceklerinde (göz lenslerinde) meydana gelen hasarlar bireylerin bulanık bir görüşe sahip olmasına neden olabilir, görüş kalitesinin git gide düşmesine yol açabilirler. Bu gibi durumlarda gözde yer alan yıpranmış lensler özel bir operasyon ile alınır, yerlerine ise gelişmiş, yapay lensler yerleştirilir. Bu yapay lenslerin pek çok türü vardır. Ancak premium göz içi lens veya premium göz içi mercek olarak bilinen lensler, bahsi geçen yapay dokuların günümüzde kullanılan en gelişmiş türleridir. Bu yüzden katarakt hastaları ve kırma kusurlarına sahip olan bireyler tarafından yaygın bir şekilde tercih edilirler.

  Yazımızın devamında ‘’Akıllı lensler nasıl takılır?’’, ‘’Akıllı lenslerin avantajları nelerdir?’’, ‘’Premium lensler kaç yıl kullanılır?’’ ve ‘’Premium göz içi lensler hangi durumlarda takılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara premium göz içi lensler hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Kadriye Ufuk Elgin ile iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz.

  Akıllı Lens Nedir?

  Akıllı lens; göz merceği ile alakalı sorunların ve göz hastalıklarının tedavisinde kullanılan, gelişmiş, yapay dokulardır. Premium göz içi lensler hem uzağı hem de yakını odaklayabilme yetileri sebebiyle diğer tek odaklı veya çift odaklı lenslerden ayrılırlar. Bu yapay dokular, gözde yer alan yıpranmış ve hasarlı doğal merceklerin yerine yerleştirilirler. Böylece katarakt gibi göz hastalıkları tedavi edilir. Bireyin sağlıklı bir görüşe sahip olması sağlanır. Bununla birlikte premium göz içi lensler astigmatizm, hipermetropi ve miyopi gibi kırma kusurlarını ortadan kaldırmak; bu kırma kusurlarına sahip olan bireylerin gözlük ve kontak lens ihtiyacını ortadan kaldırmak için de kullanılırlar. Premium göz içi lensler halk arasında pek çok farklı isimle bilinirler. Bunlar arasında akıllı göz içi mercekler ve akıllı göz içi lensler gibi isimler yer alır.

  Akıllı Lensler Hangi Durumlarda Takılır?

  Akıllı lensler genellikle katarakt tedavisi sırasında kullanılırlar. Bununla birlikte, daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi kırma kusurlarını kalıcı olarak tedavi etmek için de tercih edilirler. Bu lenslerin kırma kusurlarında kullanılabilmesi için gözün gelişimini tamamlamış olması ve göz numarasının artmaya devam etmiyor olması gerekir.

  Akıllı Lenslerin Avantajları Nelerdir?

  Premium göz içi lenslerin avantajları şunlardır:

  • Bulanık görme sorununu ortadan kaldırırlar.
  • Hem yakını hem de uzağı odaklayabilirler.
  • Ömür boyu kullanılabilirler.
  • Gözlüklere ve kontak lenslere duyulan ihtiyacı ortadan kaldırırlar.
  • Güvenli, hızlı ve ağrısız bir şekilde takılırlar.

  Akıllı göz içi lenslerin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Akıllı Lensler Ne Kadar Dayanıklıdır?

  Akıllı lensler, bireyin yaşı ve benzer faktörler göz önünde bulundurulduğunda, ömür boyu bozulmadan kalırlar. Bu lensler oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptirler. Dolayısıyla yıpranmaları son derece zordur.

  Akıllı Lens Ameliyatı Riskli Mi?

  Akıllı lens ameliyatının, diğer tüm cerrahi göz tedavileri gibi bazı riskleri vardır.  Ancak bu riskler çoğu zaman, ameliyatın ideal şartlar altında, uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmemesi sebebiyle ortaya çıkarlar. Tecrübeli bir cerrahın, ideal ameliyathane koşulları altında gerçekleştirdiği akıllı lens ameliyatlarında, bahsi geçen komplikasyonların ortaya çıkma olasılığı son derece düşüktür.

  Akıllı Lens Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Akıllı lens ameliyatı, farklı günlerde yapılan iki seans ile gerçekleştirilir. Bu seanslar yaklaşık 10 ila 25 dakika kadar sürer. Yani premium göz içi lens ameliyatı son derece hızlı bir operasyondur.

  Akıllı Lens Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Akıllı lens ameliyatı özel lokal anestezi teknikleriyle yapılır. Anestezi işleminden sonra gözde yer alan doğal lens parçalanır ve vakumla alınır. Yerine ise özel bir akıllı lens yerleştirilir. Bu işlem, farklı bir günde diğer göz için de tekrarlanır ve uygulama başarıyla tamamlanmış olur.

  Akıllı Lens Fiyatları 2023

  Akıllı lens fiyatları Ankara ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Kadriye Ufuk Elgin ile iletişime geçebilirsiniz.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button